VEIDO KREMAS

originalLLMA prezidentas Aleksas Vienažindys

Artėja Tarptautinė moters diena. Šia proga visoms moterims norėčiau padovanoti mažą dovanėlę.

Kiekviena moteris visada nori likti jauna ir graži. Kuo vyresnė ji tampa, tuo daugiau ji nori atrodyti jaunesnė. Kurį kremą pasirinkti, kad raukšlių ant veido ne tik nedaugėtų, bet ir išlygintų jau esamas? Koks kremas gali padaryti odą labiau jaunatviškesne ir švelnesne, elastinga ir apsaugotų nuo šalčio ir vėjo? Ir, žinoma, moterį turėtų tenkinti kremo kaina. Kad būtų lengviau nuspręsti, ką pasirinkti, siūlau pasigaminti veido kremą bičių vaško pagrindu. Tokį kremą galima pavadinti stebuklingu kremu. Ir pasigaminti jį galima savo rankomis.

Senovės Egipto šventikai savo grožiui palaikyti naudojo bičių vašką, kuris yra unikalus savo sudėtimi ir gydomosiomis savybėmis. Kremas su bičių vašku turi atjauninimo savybių, šalina odos paraudimą ir lupimąsi. O tai, kad jis susideda tik iš natūralių komponentų, nereikia nei sakyti.

Atjauninančiam veido kremui pasigaminti bičių vaško pagrindu reikia panaudoti tokius komponentus:

  ● Bičių vaškas – 50 gfoto 4

  ● Alyvuogių aliejus – 10 ml

  ● Kokoso sviestas – 50 ml

  ● Tirpus vitaminas E – 1\2                  arbatinio šaukštelio

  ● Bet koks eterinis aliejus– 15–20 lašų

Prieš pradėdami gaminti atjauninantį veido kremą, atkreipkite dėmesį, kad vaškas būtinai turi būti natūralus. Pagal spalvą jis gali būti ir geltonas, ir baltas. Tai neturi ypatingos reikšmės.

Alyvuogių aliejus gali būti pakeistas bet kuriuo kitu nerafinuotu aliejumi, pavyzdžiui, saulėgrąžų arba kukurūzų.

Jei nėra kokoso sviesto, nesvarbu. Pakeiskite jį kitu sviestu, tokiu kaip migdolų sviestas arba apelsinų sviestas.

Iš eterinių aliejų geriau pasirinkti tą, kuris neturi tokio aštraus kvapo. Tai gali būti rožių aliejus, levandų arba šalavijų aliejus. Dar geriau kremas pavyks, jei vartosite kelių rūšių aliejų, iš anksto sumaišius juos tarpusavyje.

Atminkite! Eteriniai aliejai gali sukelti alergines reakcijas, todėl prieš gamindami atjauninantį veido kremą atlikite priešalerginį testą. Jei nėra reakcijos, galite drąsiai gaminti kremą. Jei buvo alergija arba dirginimas, pakeiskite jį kitu.

Veido kremo su bičių vašku gaminimo procesas

foto 6

Būsimam kremui reikia paruošti stiklainį, pageidautina su plačiu kakleliu. Į jį įdėkite bičių vašką, kokoso sviestą ir alyvuogių aliejų. Stiklainį įdėkite į garuojantį vandenį. Maišykite masę naudodami medinę ar stiklinę lazdelę kol ištirps vaškas. Būsimą kremą dar kartą sumaišykite ir nuimkite nuo ugnies. Leiskite jam atvėsti 10–15 minučių iki sutirštėjimo, tada įpilkite eterinio aliejaus ir vitamino E. Dar kartą sumaišykite. Ir kremas su bičių vašku jau pagamintas.

Veido kremą su bičių vašku geriausia laikyti uždarytame indelyje kambario temperatūroje. Šį kremą rekomenduojama naudoti 2 kartus per dieną vietoje dieninio ir naktinio kremų. Kremas tinka visų tipų odai, įskaitant ir riebią. Karštomis vasaros dienomis kremo likučius galima nuvalyti servetėle.

Esant šaltam orui arba laikant šaldytuve, kremas gali sustingti. Prieš naudojant, ji galima sušildyti delnuose arba truputį pasemti šaukštu ir išlydyti ant vandens garų.

Be klasikinio veido kremo, naudojant bičių vašką, namų sąlygomis galima pasigaminti kremą, kuris idealiai tinka smulkioms raukšlėms išlyginti. Tokiam kremui pagaminti reikės:

foto 5

● Bičių vaškas – 1 arbatinis šaukštelis

● Erškėtrožių aliejus – 1 valgomasis                šaukštas

● Kvietinis aliejus – 1 valgomasis šaukštas

● Medus – 1 arbatinis šaukštelis

Ištirpykite bičių vašką garuojančiame vandenyje, leiskite jam šiek tiek atvėsti ir įdėkite visus aukščiau išvardytus komponentus. Išmaišykite ir naudokite kiekvieną dieną po vakarinių higienos procedūrų. Kremą lengvai įtrinkite į drėgną odą, likučius pašalinkite servetėle.

Riebiai veido odai, taip pat ir spuoguotai odai galima pasigaminti kremą su bičių vašku pridedant citrinos sulčių. Tokiam kremui pagaminti reikės:

foto 2

● Bičių vaškas – 1 arbatinis šaukštelis

● Alyvuogių arba bet koks kitas aliejus –          4 valgomieji šaukštai

● Citrinos sultys – 50 ml

● Medus – 1 arbatinis šaukštelis

Ištirpyti bičių vašką garuojančiame vandenyje, įpilti alyvuogių aliejaus, medaus ir šviežiai išspaustų citrinos sulčių. Viską sumaišyti, laikyti kambario temperatūroje. Veidą tepti ryte ir vakare.

Susenusiai odai reikia naudoti šį kremą:

foto 1

● Bičių vaškas – 2 valgomieji šaukštai

● Abrikosų arba persikų aliejus – 1 arbatinis      šaukštelis

● Avokadas – 1 vnt.

Ištirpytą bičių vašką atšaldyti iki kambario temperatūros, įpilti abrikosų aliejų, sutrinti avokadą kaip košę ir viską kruopščiai išmaišyti. Kremą laikyti šaldytuve ne daugiau kaip 1 mėnesį. Veido odą tepti 2 kartus per dieną.