KAIP TEISINGAI NUMESTI SVORIO PO 50 METŲ

Bendros rekomendacijos, kaip teisingai numesti svorio po 50 metų

Vyresnės nei penkiasdešimt metų moterys, norinčios sulieknėti, turėtų atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus.

Kiekvieni prabėgę metai palieka ne tik gyvenimo patirtį, bet ir pablogėjusią sveikatą. Po penkiasdešimties daugelis jau turi vieną ar kelias lėtines ligas.

Be to, su amžiumi oda tampa daug mažiau elastinga, todėl netenkant svorio gali susidaryti negražios odos raukšlės ant kūno ir veido.

Norint to išvengti, reikia laikytis kelių rekomendacijų, kurios leis teisingai mesti svorį nepakenkiant nei savo sveikatai, nei išvaizdai. Juk bet kokio amžiaus moterys nori būti lengvos ir dailios.

Jokių griežtų dietų!

Metant svorį po 50 metų, laikytis dietos draudžiama. Jos skirtos greitai metant svorį per trumpą laiką. Ir tai kategoriškai nepriimtina, nes oda tiesiog nespės prisitaikyti prie naujų kūno apimčių ir ims kaboti, todėl tinkamas svorio metimas reiškia ne dietą, o bendrą mitybos supratimą ir pakeitimą, kurio ir toliau teks nuolat laikytis.

Atsisakyti saldumynų ir riebaus maisto

Saldumynai, saldžios bandelės, saldainiai ir kiti gardumynai, taip pat produktai, prisotinti sočiųjų riebiųjų rūgščių, turėtų palikti Jūsų racioną.

Jie neduoda jokios naudos kūnui. Priešingai, jie padidina riziką susirgti cukriniu diabetu ir ateroskleroze.

Be to, juose yra daug kalorijų, kurios greitai virsta papildomais kilogramais.

Valgiaraštyje tik sveiki patiekalai

Stenkitės, kad dienos racione būtų jūros gėrybių, daržovių, vaisių.

Javų grūdai suteikia kūnui energijos, tačiau neprisideda prie svorio padidėjimo.

Pieno ir rauginto pieno produktai yra pageidautini.

Valgant gyvuliškos kilmės baltymus – liesą paukštieną ar žuvį – nereikėtų persistengti, nes suvartojant per savaitę daugiau kaip 70 g jie tampa nereikalingais riebalais.

Jei jums patinka duona, tai geriau teikti pirmenybę pilno grūdo rūšims arba su sėlenų priemaišomis.

Paspartinti medžiagų apykaitos mechanizmą

Su amžiumi organizme labai sulėtėja medžiagų apykaitos procesas. Štai kodėl Jūs pastebėjote, kad valgant ir įprastą maistą kažkodėl pradėjo augti svoris. Norint paspartinti medžiagų apykaitą, būtina pakeisti mitybos racioną.

Vienas iš tokių mechanizmų yra perėjimas prie šešių, septynių kartų valgymo per dieną mažomis porcijomis. Toks suskaidytas maisto vartojimas leis virškinimo ir endokrininėms sistemoms veikti efektyviau.

Kitas būdas pagreitinti medžiagų apykaitą yra rytinė mankšta. Tik 15 minučių kiekvieną rytą – ir Jūs esate pasikrovęs energijos visai dienai.

Fizini pratimai būtini

Tinkamas svorio metimas neįmanomas be fizinio aktyvumo, tačiau ne visi pratimai lemia svorio metimą. Norint, kad riebalai būtų efektyviai deginami medžiagų apykaitos ,,viryklėje‘‘, būtina palaikyti tam tikrą širdies susitraukimo ritmą minimum bent 30–40 minučių.

Paprastai panašus širdies ritmas gali būti užtikrintas greito ir intensyvaus ėjimo metu, bet ne bėgiojant.

Labai gerai, jei turite galimybę kiekvieną vakarą atlikti tokias treniruotes prieš miegą gryname ore. Iš tiesų gryno deguonies antplūdis yra papildomas riebalų deginimo katalizatorius.

Be vaikščiojimo, taip pat rekomenduojama plaukioti. Tai puikiai stiprina beveik visus kūno raumenis, kartu masažuoja ir suteikia tonizuojantį efektą odai. Ir tai svarbu norint išlaikyti jos elastingumą svorio metimo metu.

Ir paskutinis patarimas: kantrybės, kantrybės ir dar kartą kantrybės!

Kadangi ilgą laiką kaupėte svorio perteklių, valgymo įpročiai tvirtai įsišakniję galvoje, iš pradžių bus labai sunku atsistatyti. Bet jei Jūs tikrai norėsite numesti svorio po 50 metų, be to, be problemų, tai dabar jau žinote, kaip tai padaryti.

Laikykitės šių paprastų taisyklių ir būkite sveiki!