Būkite atsargūs!

sirdis 1Lėtinis nuovargis – viena iš pagrindinių širdies priepuolio priežasčių. Būkite atsargūs!

Lėtinio nuovargio priežasčių turėtų būti ieškoma dviem kryptimis: tiriant žmogaus sveikatą medicininiu aspektu ir tyrinėjant jo psichologinę būklę, koks dienos režimas, darbingumas ir požiūris į darbą, susiklostęs ar nesusiklostęs asmeninis gyvenimas.

Svarbi šios problemos priežastis gali būti ir aplinka. Atmosferos tarša pramonės rajonuose nėra palanki gyvybingumui.

Lėtinio nuovargio sindromas – pavojingas reiškinys, nes daugelis ligų, įskaitant ir širdies priepuolį, gali atsirasti dėl jo kaltės.

Lėtinio nuovargio priežastys

Netinkama mityba gali sukelti vitaminų, makro – ir mikroelementų trūkumą organizme, o tai gali sukelti hormonų nepakankamumą tiek vyrams, tiek moterims.
 
Apskritai, neteisinga mitybos gyvensena lemia daug veiksnių, kurie turi įtakos organizmo energinei būklei. Nemaža chroniško nuovargio priežastis – priklausomybė nuo gamtos meteorologinių pokyčių, kurių ankčiau medikai nelaikė rimtu veiksniu žmogaus sveikatai, o dabar tam skiria didelį dėmesį.
 
Dienos režimo pažeidimas, miego trūkumas, nėrimasis iš kailio dėl darbo siekiant karjeros aukštumų ar sėkmėssirdis 2-2 taip pat išsekina kūną.
 
Bandymas pagyvinti organizmą begaliniu kavos vartojimu ar energiniais gėrimais dar daugiau padidina problemą: žmogus organizmas nebespėja atstatinėti savo rezervų ir palaipsniui jo kūnas naikinasi.
 
Ypač labai veikia vidinį žmogaus tonusą jo jausmas sau. Jei jis jaučiasi laimingas, darbas jam suteikia džiaugsmo, su pasauliu jis harmoningas, myli save ir mylimas supančių žmonių, tai jis žvalus, aktyvus ir pasiruošęs nuversti kalnus.
 
Stresai, sumaištis, įvairios dvasinės kančios atima jėgų. Žmogus netenka gyvybingumo, ir tai daro jį pavargusį tiek siela, tiek ir kūnu. Taip gimsta chroniško nuovargio sindromas, su kuriuo tenka kovoti gydytojams ir psichologams.
 
Šios nuovargio priežastys yra pagrindiniai veiksniai, prisidedantys prie širdies ir kraujagyslių ligų vystymosi. Tvarkykime savo gyvenimą taip, kad būtų kuo mažiau nuovargį sukeliančių priežasčių. Juk tai labai svarbu dėl sveikatos kiekvienam iš mūsų!