6 pratimai įtampai pašalinti

6 pratimai, kurie padės pašalinti įtampą

Šiame straipsnyje sužinosite, kaip atliekant paprastus pratimus, masažą ir reguliuojant kvėpavimą galima atsipalaiduoti ir pašalinti įtampą.

Paprasti pratimai, pateikti šiame straipsnyje, atpalaiduojantys judesiai ir sureguliuotas kvėpavimas padės pašalinti įtampą nuo kaklo iki pėdų, padės atsikratyti kasdienio streso ir atkurti jėgas vasaros karštyje.

Pratimai ir masažas, padėsiantys pašalinti įtampą ir stresą

1 pratimas

Stiprina nervų sistemą.

Atsisėskite lotoso padėtyje, ištieskite nugarą, ištieskite rankas į priekį lygiagrečiai su grindimis delnais į viršų. Įkvėpdami atlenkite rankas atgal, o iškvėpdami grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite 10 kartų.

Masažas. Atpalaiduoja ir pagerina koncentraciją.

Atsisėskite lotoso padėtyje, padėkite delnus vienas šalia kito krūtinės viduryje. Giliai įkvėpkite ir lėtai išskirkite delnus į krūtinės šonus. Iškvėpdami vėl grąžinkite delnus į pradinę padėtį, tarsi padėtumėte mažėti krūtinės ląstos apimčiai. Kartokite 1 minutę, išlaikydami tą patį įkvėpimo ir iškvėpimo tempą.

2 pratimas

Mažina kojų sąnarių spaudimą po sunkios dienos.

Atsisėskite ant grindų, atsiremkite į rankas už nugaros, ištieskite kojas į priekį. Nelenkdami kelių, patraukite kojų pirštus link savęs – kiekvienos kojos pakaitomis po 1 minutę. Pabaigoje atlikite sukamuosius judesius kojų galūnėmis į dešinę ir kairę.

Masažas. Atpalaiduoja visą kūną.

Suspauskite pirštus į kumštį ir smogkite juo per pėdą. Tai pagreitina kraujotaką, stimuliuoja aktyvius akupresūros taškus, todėl mažina kojų nuovargį. Tada nykščiu paspauskite pėdos centrą tiksliai po pirštų pagalvėlėmis, palaikykite 30 sekundžių.

3 pratimas

Pašalina pilvo pūtimą ir vidurių užkietėjimą.

Atsigulkite ant nugaros, ištieskite kojas. Įkvėpkite ir iškvėpdami sulenkite dešinę koją prie kelio ir patraukite ją prie krūtinės. Suimkite kelį abiem rankom ir kuo arčiau prispauskite koją prie skrandžio. Palaikykite kvėpavimą 4 sekundes ir užfiksuokite šią padėtį. Iškvėpkite, ištieskite koją, atsipalaiduokite. Pakartokite kairiąja koja. Atlikite 5 kartus su kiekviena koja.

Masažas. Skatina kepenų, blužnies, skrandžio ir žarnyno darbą.

Paspauskite 5 sekundėm rodomaisiais ir viduriniaisiais pirštais ant taškų, simetriškai esančių abiejose bambos pusėse maždaug dviejų pirštų atstumu. Negalima masažuoti po valgymo.

4 pratimas

Ištiesia ir ištiesina stuburą.

Atsigulkite ant nugaros, ištieskite rankas išilgai kūno delnais aukštyn. Iškvėpdami sulenkite kelius, pritraukite iki galvos kelius ir švelniai nuleiskite juos ant kaktos, pakeldami sėdmenis į viršų. Tuo pačiu metu prilaikykite nugarą delnais. Kiek įmanoma toliau nuleiskite kojas ant grindų, ištempdami kojų raumenis. Keletai sekundžių sustinkite ir grįžkite į pradinę padėtį. Negalima atlikti pratimo, kai yra nugaros skausmų.

Masažas. Palaiko nervų sistemą, atpalaiduoja nugarą ir skatina pašalinti toksines medžiagas.

Atsigulkite ant nugaros, sulenkite kojas ir sukabinkite rankas po keliais. Pakelkite galvą į kelius, alkūnes iš abiejų kūno pusių nuo korpuso, šiek tiek pasikelkite, 1 minutę palinguokite ant nugaros pirmyn ir atgal.

5 pratimas

Suteikia gaivumo pojūtį.

Stovėdami giliai įkvėpkite, kartu rankas pakelkite aukštyn, atsistokite ant pirštų galų, sulaikykite kvėpavimą ir sustinkite keliom sekundėm. Atsisėskite ant grindų ir atsipalaiduokite. Pakartokite 5 kartus.

Masažas. Suaktyvina kraujotaką ir energijos cirkuliaciją.

Atsistokite tiesiai, kojos pečių plotyje. Suspauskite pirštus į kumščius ir pamuškite per visą kūną, pradėdami nuo kairiosios pėdos į viršų link kairiosios kojos ir kairiosios kūno pusės, po to – iš dešinės nuo viršaus į apačią ir baigdami dešine pėda.

6 pratimas

Atpalaiduoja kaklą.

Atsisėskite ištiesinę kaklą ir nugarą. Įkvėpdami šiek tiek pakreipkite galvą į priekį, turėtumėt pajausti, kaip susiapvalina vienas slankstelis po kito. Pakelkite galvą atgal. Iškvėpkite, išsitieskite. Pakartokite 10 kartų, minkštai atlikdami vienodus judesius.

Masažas. Pašalina įtampą.

Sudėkite rankų pirštus ant užpakalinės kaklo dalies ir delnų pagalvėlėmis pamasažuokite kaklą nuo išorinės pusės į vidinę 1 minutę.