Žalioji kometa artėja prie Žemės

zalioji kometa 1Žalioji kometa artėja prie Žemės balandžio 1d.
Kometa Tuttle – Giacobini – Kresak atskris prie mūsų planetos artimiausiu atstumu balandžio 1 d. Ir tai yra jau ne juokai!

Kometa prisiartins prie mūsų žydrojo pasaulio 21,2 milijonų kilometrų atstumu. Žmones galės matyti Tuttle – Giacobini – Kresak vizitą prie Žemes, tik reikės pasinaudoti teleskopais ar žiūronais.

Kometa Tuttle – Giacobini – Kresak abskrenda aplink saulę per 5.42 žemės metus. Kometa negali nutolti nuo Saulės dideliu atstumu – nes ja laiko Jupiterio gravitacinis laukas.

zalioji kometa 2

Ryškiausiai kometa Tuttle – Giacobini – Kresak suspindęs naktiniame danguje balandžio 13d., kai bus maksimaliai arti saulės. Bet jau siandiena, kovo 30, dangaus kūnas bus matomas Drakono žvaigždyne – atkreipkite dėmesį į iki zenitini dangaus horizonto dalį.

Kaip jau aišku iš pavadinimo, ją išrado tris mokslininkai. Ir visi skirtingu laiku ir skirtingai vienas nuo kito. Pirmasis ryšku tašką danguje pastebėjo astrologas Horos Tuttle, tai įvyko gegužės 3d. 1858 metais. Antrasis kometos „tėvas“ tapo Michel Giacobini 1907 metais. Trečia karta dangaus kūną pastebėjo Lubor Kresak 1951 metais.