Vaiko imuniteto stiprinimas

Vaiko imuniteto stiprinimas: liaudies priemonių privalumai ir trūkumai

Užsibaigia saviizoliacija, vaikai grįžta prie įprastų užsiėmimų: žaidžia kieme, daugiau bendrauja su kitais vaikais ir dažniau būna žmonių susibūrimo vietose. Tačiau karantino metu vaiko organizmo gynyba gali susilpnėti, o tai reiškia, kad reikia palaikyti imuninę sistemą.

Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, yra įtraukti į dienos racioną natūralius maisto produktus, stiprinančius imuninę sistemą, apie kuriuos žinios perduodamos iš kartos į kartą. Papasakos apie populiariausius variantus ir apie tai, ar reikia juos naudoti Lietuvos liaudies medicinos asociacijos prezidentas Aleksas Vienažindys.

Citrina

Peršalus nuo vaikystės mums duodavo arbatos su citrina, todėl citrinos nauda dažnai nekelia abejonių. Citrinose yra daug vitamino C, taip pat folio rūgšties, vitamino B5, vitamino D, vitamino E ir kalio.

Pagrindinis sunkumas yra gauti vitamino C iš šio citruso. Karštoje arbatoje ji praranda naudingas savybes, o suvalgyti šviežios citrinos nėra lengva užduotis net suaugusiam žmogui, jau nekalbant apie vaiką. Be to, citrina yra alergenas, gali dirginti skrandžio ir žarnyno gleivinę, taip pat išprovokuoti virškinamojo trakto ligų paūmėjimą.

Česnakai

Česnakai yra tokie pat populiarūs kaip citrinos. Jis susmulkinamas ir dedamas aplink kambarį, vaikams duodami česnako amuletai su susmulkintomis skiltelėmis. Jie valgomi švieži.

Iš tiesų jame yra daug naudingų medžiagų: vitaminų C, B6, B1, B2, fosforo, seleno. Česnakuose yra biologiškai aktyvių medžiagų, turinčių priešuždegiminį poveikį ir galinčių slopinti bakterijų dauginimąsi.

Norėdami gauti kuo daugiau naudos, turite valgyti žalią česnaką, tačiau nedaugelis vaikų sutiks suvalgyti bent jau vieną česnako skiltelę.

Imbiero šaknis

Imbiero šaknies, kaip sveikatą stiprinančios priemonės, populiarumas pastaruoju metu tik auga. Ypač sezoninių virusinių infekcijų paūmėjimų metu.

Jame yra vitamino C, vitaminų A ir B, taip pat mineralinių medžiagų: kalcio, mangano, geležies, fosforo, kalio. Dėl savo turtingos sudėties imbieras aktyvina imuninę sistemą, turi antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį, skystina kraują ir sumažina trombozės riziką.

Imbieras turi daug gydomųjų savybių, tačiau jį vartoti vaikui taip pat problemiška. Karštuose gėrimuose ir marinuota imbiero šaknis praranda savo naudą, o šviežia – beveik nevartotina.

Šaltalankis

Šaltalankis buvo žinomas nuo senovės Graikijos laikų. Jo uoga yra vadinama oranžine sveikatos karaliene dėl savo aktyvaus priešuždegiminio, antimikrobinio ir stiprinančio poveikio.

Šaltalankio uogos yra natūralus multivitaminų kompleksas. Jose yra B grupės vitaminų, vitaminų A, C, E, kalcio, kalio, magnio, natrio, fosforo, geležies. Kaip ir česnakuose, šaltalankyje gausu fitoncidų, kurie kovoja su uždegimu ir slopina ligas sukeliančius mikrobus.

Nepaisant visų privalumų, šaltalankį nėra lengva įtraukti į vaikų racioną. Parduotuvėje sunku rasti šviežių uogų, o šaldytos netenka vertingo vitamino C. Šaltalankis taip pat turi rūgštų ir aitrų skonį, kuris vaikams gali nepatikti.

Vitaminai

Neabejojama dėl česnako, citrinos, imbiero šaknies ir šaltalankio naudingumo, tačiau sunku juos įtraukti į vaikų racioną dėl specifinio skonio ir individualių kontraindikacijų.

Daug lengviau ir saugiau sustiprinti imunitetą padeda maisto papildas „Vitamix“ .

Guminiai meškiukai gaminami natūralių sulčių pagrindu ir vaikams primena įprastus saldumynus. Maisto papildo „Vitamix“ (Vita Meškiukai) sudėtis yra subalansuota ir apima vitaminus C, E, A, D, B6, B12, viskas geriausia iš natūralių produktų, skirta peršalimo profilaktikai.

Ir stebuklingas ženšenis, ir jo aromatinga arbata, kurios sudėtyje daugybė vitaminų: niacino (vitamino B3), askorbo rūgšties (vitamino C), pantoteno rūgšties, biotino (vitamino H), folio rūgšties, riboflavino (vitamino B2); ir mineralinių medžiagų: P, K, Ca, Mg, Al, Fe, Cu, Zn, Mo, Mn ir kt.

Ženšenio šaknyje gausu šių aminorūgščių: asparagino rūgšties, treonino, serino, glutamo rūgšties, glicino, alanino, valino, cisteino, metionino, izoleucino, leucino, tirozino, lizino, histidino, arginino, prolino ir kt. Tai padės ir suaugusiesiems sustiprinti organizmą ir imuninę sistemą.

Gerai žinomos vaistinės ženšenio savybės, tokios kaip tonizuojančios ir stimuliuojančios.

Praktika patvirtina, kad šis augalas, pateisindamas savo pavadinimus, tikrai prailgina gyvenimą. Štai kodėl fitopreparatas rodomas vyresnio amžiaus žmonėms – jis palaiko kūną geros formos, neleidžia jam senėti.

Gauti informacijos ir užsisakyti produktus iš ženšenio galite Lietuvos liaudies medicinos asociacijoje.

Pasirinkite skanią ir vertingą vaiko ir suaugusiojo imuniteto apsaugą!

Lietuvos liaudies medicinos asociacijos prezidentas
Aleksas Vienažindys