Moterių teisinga mityba

Moterių teisinga mityba – tai sveikas maistas

Moterims apie sveiką mitybą ir svorio metimą papasakos Lietuvos liaudies medicinos asociacijos prezidentas Aleksas Vienažindys.

Tik praėjęs visas teisingos mitybos stadijas, supratau, kad tai neturi nieko bendra su sveika mityba. Sveika mityba – tai intuityvi mityba. Kai valgai, jausdamas alkį, kai gauni džiaugsmą ir malonumą, valgydamas maistą. Kai matant lėkštę, galvoje nesuveikia įmontuotas skaičiuotuvas. Kai nebijai suvalgyti papildomo vaisiaus, nes jis nepakenks. Kai puikiai supranti, kuris maistas yra kenksmingas, o kuris naudingas, tačiau kartu negyveni vien mintimi apie maistą ir teisingos mitybos receptus, „nekabi ant specializuotų internetinių parduotuvių“. Tu tiesiog gyveni. Ir džiaugiesi. Ir nekaltini savęs. Ir treniruojiesi dėl malonumo, o ne dėl to, kad reikia atidirbti už tai, kiek suvalgei.

Kaip netapti teisingos mitybos auka

1. Kalorijų skaičiavimas ir maisto svėrimas iš esmės yra normalu, jei neužsižaisi. Užtenka pažaisti mėnesį, kad suprastum, kaip atrodo, pavyzdžiui, 100 g grikių ar žuvies, bet nereikia paversti savo gyvenimo begaliniu jo siekiu.

2. Ką duoda teisinga mityba? Turėkite omenyje, kad vis dar nėra tinkamų mokslinių tyrimų, kurie patvirtintų dalinės mitybos naudą, bet gydytojai visi, kaip vienas sako, kad dažni užkandžiavimai – tai nuolat didėjantis insulinas ir rizika susirgti 2 tipo diabetu.

3. Venkite griežtų draudimų. Tai yra paprasta tiesa: kuo labiau uždrausite sau ką nors, tuo skaudesnis neatsilaikymas bus vėliau.

4. Jokio fanatizmo! Visi suprantame, kaip atrodo nesveikas maistas, ir jo atsisakome. Nesileidžiame į kraštutinumus, nekepame sausainių iš aromatinių miltų ir nepridedame proteino.

5. Valgome remdamiesi pojūčiais – kai jaučiame alkį, o ne pagal žadintuvą.

6. Valgome neskubėdami. Tai yra, jei mes valgome, tai vadinasi, kad mes valgome, o ne vartome feisbuką ar dar ką nors išmaniajame telefone. Tai greičiau ateis pojūtis, kad esame sotūs.

7. Nedarome kulto iš maisto ir nežstringame prie kiekvienos kalorijos. Kūnas vis tiek gudresnis, ir jis savo pasiims – kad ir kaip jūs priešintumėtės.

8. Stengiamės susitaikyti su tuo, kad sveikas kūnas nėra kūnas be riebalų. Tai sunkiausias dalykas visoje istorijoje, tačiau teks padirbėti su savo galva ir suvokimo atspindžiu veidrodyje.

9. Suraskite sau tokią maisto sistemą, su kuria lengvai galėtumėte išsilaikyti kelerius metus. Su kuria ir jūsų kūnui, ir jūsų smegenims bus malonu ir komfortiška.

10. Pasitikėkite savo kūnu. Ir nustokite viską kontroliuoti.

Kaip numesti 8 kg per dvi savaites

Jei jums reikia greitai sulieknėti, tai dieta, skirta sau, žymiai pagreitins svorio metimo procesą. Pasakysiu atvirai, tai nebus lengva, bet jūs garantuotai atrodysite lieknesnė – dings pilvas, o sėdmenys pasitemps ir pasikels. Ir, beje, šį rezultatą galima bus išsaugoti ilgą laiką – esant tam tikroms sąlygoms.

Iš tikrųjų dieta trunka 13 dienų. Per šį laiką jūsų medžiagų apykaita paspartės, ir jūs pradėsite greitai mesti svorį. Esmė ta, kad jūs valgote pagal tam tikrą schemą septynias dienas, o paskui pakartojate patiekalus nuo pirmųjų šešių. Be to, šiuo metu turite visiškai atsisakyti druskos, cukraus ir alkoholio. Salotas rekomenduojama pagardinti vynuogių kauliukų aliejumi (ne daugiau kaip vienu valgomuoju šaukštu!), bet geriau ir jį pakeisti citrinos sultimis. Ir reikia nepamiršti gerti švarų kambario temperatūros vandenį – bent 1,5–2 litrus per dieną. Vieną valandą prieš valgį arba valandą po to būtinai išgerkite stiklinę. Beje, vanduo puikiai slopina alkio jausmą, kuris tikrai atsiras pirmosiomis dietos dienomis.

Apytikslė dieta savaitei

Pirmoji diena

Pusryčiai: puodelis žaliosios arbatos.

Užkandis: vienas obuolys (ar bet kuris kitas vaisius).

Pietūs: 1 kietai virtas kiaušinis, salotos iš žalumynų ir vieno pomidoro, 1 bulvė su lupenomis.

Vakarienė: jautienos kepsnys ir žalios salotos.

Antroji diena

Pusryčiai: puodelis žaliosios arbatos.

Užkandis: vienas  obuolys.

Pietūs: jautienos kepsnys, žalios salotos, 1 šviežias pomidoras, puodelis žaliosios arbatos.

Vakarienė: daržovių sriuba (viena lėkštė).

Trečioji diena

Pusryčiai: puodelis žaliosios arbatos, neskaldytų grūdų skrudinta duona.

Užkandis: stiklinė natūralaus leso jogurto (neriebaus).

Pietūs: jautienos kepsnys, žalios salotos, stiklinė bet kokių šviežiai spaustų sulčių.

Vakarienė: 1 kietai virtas kiaušinis ir 1 skiltelė lieso jautienos kumpio.

Ketvirtoji diena

Pusryčiai: puodelis žaliosios arbatos, neskaldytų grūdų skrudinta duona.

Užkandis: sauja riešutų (graikiniųi riešutų ar migdolų).

Pietūs: jautienos kepsnys, žalios salotos, puodelis žaliosios arbatos.

Vakarienė: 1 kietai virtas kiaušinis ir 1 skiltelė lieso jautienos kumpio.

Penktoji diena

Pusryčiai: viena tarkuota žalia morka su pusės citrinos sultimis.

Užkandis: vienas bananas.

Pietūs: kepta žuvis, 1 šviežias pomidoras, puodelis žaliosios arbatos.

Vakarienė: jautienos kepsnys, žalios salotos, stiklinė šviežiai spaustų vaisių sulčių.

Šeštoji diena

Pusryčiai: puodelis žaliosios arbatos.

Užkandis: stiklinė natūralaus leso jogurto (neriebaus) ir vienas bananas.

Pietūs: vištienos krūtinėlė, žalios salotos, puodelis žaliosios arbatos.

Vakarienė: jautienos kepsnys ir žalios salotos.

Septintoji diena

Pusryčiai: puodelis žaliosios arbatos.

Užkandis: vienas bananas.

Pietūs: jautienos kepsnys ir žalios salotos.

Vakarienė: žalios salotos ir kelios kietojo sūrio riekelės.

Rezultatas po tokios dietos yra įspūdingas: beveik per dvi savaites galima atsikratyti 4–8 kilogramų (čia viskas yra individualu). Pereiti prie įprastos mitybos  po tokios dietos reikia sklandžiai, kad papildomi kilogramai negrįžtų greitai. Į meniu palaipsniui įtraukite daržovių, vaisių, žuvies ir mėsos (geriau pirmiausia valgyti kalakutieną ir vištieną, o vėliau veršieną). Ir svarbiausia: toliau stebėkite, kad jūsų meniu būtų mažiau angliavandenių ir riebalų nei baltymų. Tada jūs galėsite būti puikios formos visą vasarą.