Mįslingi šviesos stulpai JAV danguje

Foto 1Aukštai į dangų iškilę vertikalūs šviesos bokštai, žinomi, kaip „šviesos stulpai“, stebino Pueblo miesto, Kolorado valstijoje, gyventojus.

Nenuostabu, kad šie neįprasti vaizdiniai sužadino ateivių medžiotojų vaizduotę, kurie suskubo apie pastebėtus NSO informuoti visas įmanomas tarnybas. Šių entuziastų liūdesiui, šie stulpai neturi nieko bendro su antžemiškomis būtybėmis ir tėra optinė iliuzija.

Šis reiškinys atmosferoje susiformuoja, kuomet šviesos šaltiniai atsispindi nuo mažų ledo kristalų esančių debesyse. Ši švytinti kolona gali atsispindėti nuo šviesos šaltinio tiek aukštyn tiek žemyn nuo jo. Priklausomai nuo šviesos šaltinio šie stulpai gali būti klasifikuojami kaip sauliniai, mėnuliniai arba dirbtinės šviesos, praneša.

Foto 2Kristalai, kurie ir yra atsakingi už šių stulpų susiformavimą įprastai yra plokščios formos ir krisdami išlieka horizontalioje pozicijoje. Krisdami jie tampa milžinišku veidrodžiu atspindinčiu šviesos šaltinį. Didėjant kristalams, didėja ir susiformavusi kolona.

Labai dažnai tokios kolonos yra pastebimos prie Niagaros krioklių, ypatingai, žiemos sezonų metu kuomet padidėjus oro drėgmei, kristaluose atsispindi miestų šviesos.