Kaip suprasti, kokių vitaminų Jums trūksta

Vitaminai gerina organizmo funkcijas, tačiau nereikėtų persistengti juos vartojant. Papasakosime, kaip suprasti, kokių vitaminų trūksta Jūsų organizmui, kokius produktus valgant jų galima gauti.

Vitaminas D. Šis vitaminas gaminasi organizme mums būnat saulėje. Beje, didžioji dauguma žmonių kenčia dėl šio vitamino trūkumo. Jo trūkumas gali paskatinti diabeto, depresijos ir net vėžio atsiradimą. Jeigu trūksta vitamino D, dažnai lūžta kaulai, jaučiamas bendras negalavimas. Pakanka penkiolikos minučių per dieną pabūti saulėje, kad organizmas gautų šio vitamino dienos dozę.

Vitaminas C. Šio vitamino trūkumą organizme rodo dažnos infekcinės ligos, odos ir dantenų problemos, raumenų ir dantenų skausmai. Vitaminas C yra puikus antioksidantas, pašalina laisvuosius radikalus, taip pat stimuliuoja kolageno sintezę. Jo galite gauti valgydami šviežias daržoves ir vaisius.

Vitaminai A ir E. Jie apsaugo mūsų odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Kad trūksta šių vitaminų, parodo odos pigmentacija, sausumas ir dermos uždegimas. Vitamino A yra obuoliuose, pomidoruose ir morkose, o vitamino E yra riešutuose, aliejuje ir petražolėse.

Vitaminas B12. Jo dažnai trūksta veganams ir nesubalansuotos mitybos žmonėms. Šio vitamino trūkumą rodo bendras kūno silpnumas, anemija ir regos problemos. VitaminoB12 šaltiniai yra pieno produktai, mėsa ir jūros gėrybės.