Kaip suprasti, kad organizmui kažkas negerai?

Sveika mityba ir griežta dieta gali būti ne pats geriausias jūsų pasirinkimas, todėl verta patikrinti hormonų, vitaminų ir cheminių medžiagų kiekį organizme.

Grožis yra baisi jėga, o dar jis gali būti ir apgaulingas. Specialistui šios frazės gali turėti didelę diagnostinę vertę. Ne veltui pirminę žmogaus apžiūrą reikia pradėti nuo išorinių duomenų.

Lietuvos liaudies medicinos asociacijos prezidentas Aleksas Vienažindys pasakoja, kokie požymiai gali rodyti apie deficitus organizme. Kartais verta atsisakyti intensyvių krūvių ir griežtų mitybos apribojimų, kad nepakenktume sveikatai.

„Porcelianinės“ akys

Žavūs, „porcelianiniai“ akių baltymai su melsvu atspalviu dažniausiai būna požymis, kad trūksta geležies. Ir jei oda turi sniego baltumo atspalvį, o ant nagų atsirado „įlenkimų“, tai negalima atmesti, kad vystosi anemija. Būtina patikrinti hemoglobino lygį ir geležies kiekio atsargas.

Patinęs veidas

Ryte jūs atrodote kaip „pelėda“ su išsipūtusiu veidu ir patinusiomis akimis? Pasitikrinkite skydliaukės hormonus. Nepakenks patikrinti geležies atsargas. Galbūt viskas nėra taip baisu ir galima apseiti su jodo ir seleno vartojimu. Bet jeigu veidas nuolat patinsta, veido mimika yra menkai išraiškinga, svoris pradėjo augti, pradėjo jaudinti plaukų slinkimas ir vidurių užkietėjimas, tikrai neatidėliokite vizito pas endokrinologą!

Aknė

Jūs jau seniai ne paauglystės amžiuje, o spuogai ir toliau jus vargina, negalite priaugti svorio, o jūsų plaukai prastai auga? Labiausiai tikėtina, kad tai yra hormono progesterono trūkumas. Jo pagrindinė statybinė medžiaga – cholesterolis. Viena iš priežasčių gali būti nepakankamas gyvulinių riebalų vartojimas arba jie gali būti blogai įsisavinami dėl blogos virškinamojo trakto funkcijos. Bet kokiu atveju būtina išsiaiškinti šią situaciją ir ją reikia ištaisyti.

Taip pat dėl progesterono sintezės reikia daug energijos. O ją galima gauti tik tuo atveju, jei netrūksta geležies ir riebalų.

Suglebusi oda

Jei jūsų oda prarado buvusį stangrumą, pagalvokite, ar pakankamai vartojate baltymų. Ir ne paprasto baltymo, o prisotinto kolageną formuojančių aminorūgščių. Jų yra mėsoje su gyslomis, kremzlėmis, odoje, stipriuose kaulų sultiniuose, drebučiuose. Kad organizmas galėtų sintezuoti kolageną iš šių aminorūgščių, reikalingas platus mikroelementų ir vitaminų spektras.

Sausa arba riebi oda

Sausos lūpos su „prilipusiais“ kampais rodo nepakankamą vitaminų A, E ir B įsisavinimą.

Jei staiga oda išsausėja, sustangrėja, lupasi ir ant nagų pradėjo formuotis skersinės juostos, tai, greičiausiai, organizmui trūksta riebiųjų rūgščių, vitaminų B2, B5, A, C.

Priešingai, jei oda tapo riebi? Tai reiškia, kad valgote nepakankamai maisto, kuriame yra vitaminų B6 ir B2. Gali būti, kad jums trūksta ir karotino.

Reti plaukai

Geležies ir cinko trūkumas gali būti padidėjusio plaukų slinkimo priežastis.

Paraudimas ant pečių

Pečių oda tapo panaši į žąsies, atsirado raudoni taškeliai? Tai gali reikšti folikulinę keratozę (odos liga). Ji atsiranda dėl nepakankamo vitamino A kiekio.

Kokiuose maisto produktuose yra daugiau mikroelementų ir vitaminų?

Pirmąją vietą užima raudona mėsa ir subproduktai. Ypač juose yra beveik visos reikalingos medžiagos. Į savo racioną taip pat reikia įtraukti viso grūdo grūdus, daržoves ir augalinius aliejus.

Žmogaus išvaizda gali daug ką pasakyti apie sveikatos būklę. Daugiausia tai priklauso nuo tinkamos mitybos, tačiau bandyti patiems susitvarkyti su deficitais neverta.

Negalima užsiimti savidiagnostika ir gydymu. Atsiradus simptomų, reikia kreiptis į gydytoją.