Kaip sumažinti oro temperatūrą

Kaip sumažinti oro temperatūrą kambaryje be oro kondicionieriaus

Vasara dažnai ateina staiga. Atrodytų, kad dar vakar mes vyniojomės į striukes, tačiau šiandien oro temperatūra viršijo trisdešimt. Prasidėjo karščio, prakaito ir kančių sezonas. Kodėl gi reikia kentėti? Mano patarimai padės palengvinti buvimą kambaryje, kuriame dėl kokių nors priežasčių nėra oro kondicionieriaus.

Ledas

Jei turite ventiliatorių, galite greitai atsikratyti šilumos, priešais pastatydami du plastikinius butelius sušaldyto vandens. Nukreipkite ventiliatorių į juos – ir per 5–10 minučių kambarys taps daug vėsesnis. Jei ventiliatoriaus nėra, aplink kambarį sudėkite kelis atidarytus ledo indus. Tai padės sumažinti oro temperatūrą keliais laipsniais – nors ir ne taip greitai, kaip pirmuoju atveju.

Drėkinimas

Šis metodas turi trumpalaikį poveikį, tačiau jis gali suteikti palengvėjimo jausmą, kai vasaros temperatūra pradeda kilti į viršų. Į purkštuvo butelį supilkite labai šaltą vandenį ir periodiškai purkškite jį kambaryje, kurį norite atvėsinti. Panašų efektą galima pasiekti naudojant automatinį oro drėkintuvą ar purkštuvą, kuris gamina šaltą garą.

Šviesą užstojančios užtemdančios tankios užuolaidos padės užblokuoti tiesioginius saulės spindulius ir neleis patalpai perkaisti. O jeigu jas sušlapinsite šaltu vandeniu, tvankioje patalpoje jos suteiks gaivumo ir vėsumo pojūtį.

Tekstilė

Šaldytuve užšaldykite paklodes ar vonios rankšluosčius ir pakabinkite juos aplink butą. Galite išlaikyti butą vėsų visą dieną, pakeisdami „pašildytą“ tekstilę atšaldyta.

Drėgnas valymas

Karštuoju metų laiku kuo dažniau darykite drėgną valymą. Praplaukite grindis, palanges, lentynas, duris – pamatysite, bus daug lengviau kvėpuoti.

Koks yra geresnis būdas atvėsinti orą, jei ne technika, gaminanti šaltį? Žinoma, negalima ilgai laikyti šaldytuvo atidaryto, tačiau būtent jis padės jums nuo karščio pabėgti karštoje virtuvėje (ypač, jei nusprendėte ką nors pagaminti).

Aromaterapija

Pabandykite apgauti organizmą eteriniais aliejais, kurie leidžia jaustis vėsiai ir žvaliai. Aplink kambarį sudėkite vandens indus su 2–3 lašais pipirmėtės, levandų, jazminų ar apelsinų žiedų aliejų.

Elektronika

Jūs neįsivaizduojate, kaip stipriai dirbanti įranga sušildo orą kambaryje! Karštais vasaros mėnesiais pabandykite atjungti nereikalingą įrangą iš tinklo – buto temperatūra taps daug komfortiškesnė.

Lemputės

Pakeiskite įprastas lemputes energiją taupančiomis. Kaitinamosios lemputės labai įkaista, išskirdamos 95% šilumos, o tai reiškia, kad per valandą jos veikimo 100 vatų elektros lemputė gali pakelti oro temperatūrą mažoje patalpoje daugiau nei 1 laipsniu.

Skersvėjis

Išsklaidykite stovintį buto karštą orą atidarydami kuo daugiau langų ir padarydami skersvėjį. Ir jei kambaryje sumontuosite du ventiliatorius, nukreipdami juos vienas į kitą, oro temperatūra kambaryje per kelias sekundes nukris keliais laipsniais.