Kaip išgelbėti savo gyvybę nuo insulto

Insultas: prisiminkite tik 3 pirmuosius žingsnius, kad išgelbėtumėte savo ir artimųjų gyvybę

Insultas 1 lt

Iš pradžių – trumpa istorija. Poilsio metu gamtoje jauna mergina staiga sustojo ir nukrito ant žemės. Poilsiautojai norėjo padėti, bet ji visus užtikrino, kad jaučiasi gerai, tiesiog užkliuvo už akmens su savo naujais bateliais.

Mergina buvo labai išbalusi ir nuvargusi, nuo jos nukratė smėlį ir padavė lėkštę su maistu. Likusį dienos laiką Inga praleido be jokių ekscesų. Vėliau, kai visi išsiskirstė į namus, jos vyras paskambino ir pranešė, kad jo žmoną išvežė greitoji pagalba. 11 valandą jo mylimoji mirė. Viso to priežastis buvo insultas.

Jeigu poilsiautojai būtų žinoję insulto požymius, mergina būtų gyva iki šios dienos.

Dažniausiai žmonės nemiršta be priežasties. Paprastai simptomai pasireiškia kurį laiką, ir žmogui dar galima padėti laiku iškviečiant gydytoją.

Jūs neprarasite daug laiko skaitydami šį straipsnelį …

Neurochirurgai praneša, jeigu per 3 valandas spėtume suteikti pagalbą, tai galima išvengti pasekmių. Svarbus dalykas yra tas, kad reikia nustatyti insultą ir pradėti veikti per šį trumpą laiką, o tai nėra taip paprasta.

Yra 4 būdai, kaip atpažinti šią ligą:

1. Paprašykite žmogaus, kad kuo plačiau nusišypsotų (sergančiam tai sunkiai pavyks).

2. Paprašykite pasakyti elementarų sakinį (pvz., „Dabar lyja“).

3. Pasiūlykite pakelti rankas (nesugebės arba tik iš dalies).

4. Paprašykite žmogaus iškišti liežuvį (jei jis yra susuktas arba pasuktas, turėtumėte žmogų nugabenti į ligoninę).

Taip pat kreiptis į gydytoją reikia, jeigu yra tokių simptomų: galūnių tirpimas, migrena ir galvos svaigimas, staigus regėjimo ryškumo pablogėjimas.

Jei kyla abejonių bent dėl vieno iš šių punktų, kvieskite gydytoją ir apibūdinkite simptomus telefonu.

Žinodami tik šiuos paprastus simptomus, visada galėsite padėti ar netgi išgelbėti jus supančių žmonių gyvybę.

Dar keletas simptomų: staigus silpnumas, temimas akyse ar regėjimo ryškumo sumažėjimas vienoje akyje, nesugebėjimas suprasti kito žmogaus kalbos, staigus galvos skausmas, kurį gali lydėti pykinimas ir vėmimas, orientacijos praradimas erdvėje, stabilumo ir sąmonės praradimas!

Medikai teigia, kad kiekvienas žmogus, gavęs šia informaciją ir pranešęs kitiems žmonėms, gali būti tikras, kad bent jau vieną gyvybę jis išgelbėjo!