Kaina baimei – nulis.

Baime 15LLMA prezidentas Aleksas Vienažindys

Įsivaizduokite, kad jums 90 metų. Jūs gulite šiltoje lovoje, ir bet kuriuo metu gali ateiti ta diena, kai jūsų nebebus. Senatvėje žmonės labai dažnai galvoja apie gyvenimą. Jie galvoja apie tai beveik kiekvieną dieną. Prisimena tai, ką jie mylėjo, su kuo bendravo, kur jiems buvo gerai. Ypač prisimena apie tas galimybes, kurios jiems buvo kažkada suteiktos, bet dėl baimės jomis nepasinaudojo. Jus gulite, ir staiga, netikėtai, pasirodo laiko mašina.

Baime 16

Jūs sėdate į šią laiko mašiną, ir ji perneša jus čia. Taip čia. Jums dabar nebe 90 metų, o tiek, kiek turite. Jums davė dabar antrą galimybę įgyvendinti viską, ko jūs nespėjote. Jūs turite dar vieną galimybę padaryti kažką naudinga ir įdomaus, nes jūs jau žinote, kad senatvėje jums bus nuobodu ir geriau prisiminti tai, kad jūs bandėte kažką padaryti arba padarėt, negu galvoti apie tai, kad dėl kažkokios baimės jūs tiesiog išmetėte savo galimybę.

Baime 10

Tai elementari matematika: jei paimsime kaip sąlygą tą faktą, kad mes visi kažkada išeisim iš šio gyvenimo, tai baimės kaina – 0. Atminkite, kad baimė gyvena jūsų sąskaita. Tai jūs užpildote ją prasme ir darote prasminga. Nuolatinė baimė visada iškraipo asmenybę. Ji mobilizuoja pačia primityvia, tamsiąja energija ir dažniausiai tarnauja patiems šlykščiausiems tikslams. Kai žmogus baimės valdžioje, jo psichines struktūros naikinamos, mąstymas veikia bjauriai, smegenys gamina labiausiai nepageidaujamas reakcijas, galima pasakyti – nežmoniškas. O kaip mūsų fizinė sveikata reaguoja į baimę ?!

Jeigu neįmanoma apsiginti pabėgimų arba puolimų, tada tuBaime 7 atsiduri pykčio valdžioje, tampi agresyvus ir irzlus. Lėtinis pyktis yra pavojingas, jis alina imuninę sistemą kaip AIDS. Kai žmogus patiria baimę, taip pat pyktį ir agresiją, jo organizme sudega T – limfocitai (tai būtina energijai mobilizuoti), be kurių organizmas atviras bet kokiai ligai. Sakoma, kad tavo baimė ir yra tavo liga. Ir tai yra visiškai teisinga. Jeigu jūs dar tikrai kažką galite padaryti – tai padarykit! Jeigu jūs dar kažko kažkam nepasakėte – sakykit, nes vėliau jums laiko nebebus. Vertinkit tas galimybes, kurias jūs turite dabar. Ir patikėkit – jos yra beribės!