Kokio amžiaus moteris renkasi gyventi be vyro
Parengė psichologas Aleksas Vienažindys.
Dabar moterys skirtingai nei anksčiau nustojo laikytis įsikibusios už santuokos ir vyrų. Skyrybos nelaikomos gėdingais dalykais; nieko nenustebinsite ilgalaikių santykių nutraukimu. Pasirodo, yra tam tikras amžius, kai moteriai nebereikia vyro. Be to, tam tikru laikotarpiu moterims tikrai lengviau būti vienoms. Daugelis žmonių, įskaitant įžymybes, tai suprato pasąmonės lygmenyje. Jie savo noru atsisakė rimtų santykių ne dėl kitų santykių, o norėdami tapti laisvi. Šiame straipsnyje apsvarstysime šį klausimą fiziologiniu ir psichologiniu požiūriu.
Šiuolaikinės moterys pagaliau persmelktos sparnuotos citatos prasmės, kad geriau būti vienai nei su bet kuo. Vadovaudamosi ja, jos siekia laisvės ir dažnai išsilaisvinusios iš santykių supranta, kad vienoms joms geriau.
Ką nurodo fiziologija?
Siekiant objektyvumo, reikia apsvarstyti problemą iš įvairių pusių. Labiausiai suprantama fiziologinė pusė. Socialinėje ir psichologinėje plotmėje viskas yra daug sudėtingiau. Fiziologija leidžia suprasti elementarius dalykus: su amžiumi sumažėja lytinis potraukis, kartu su juo nyksta ir seksualinis susidomėjimas. Tam tikru momentu įvyks hormoniniai pokyčiai, o fizinė libido dalis visiškai išnyks. Tačiau tai visai nereiškia, kad menopauzės metu moteris visuomet atsisakys santykių dėl susidomėjimo intereso. Tai reiškia, kad fizinis traukos komponentas išnyks, bet kiti liks.
Kada geriau be vyro?
Pereikime prie socialinių ir vidinių aspektų. Kodėl brandžiame amžiuje moterys linkusios būti vienos? Nes jos tampa patyrusios ir pradeda suprasti, kokį vyrą norėtų matyti šalia.
Joms nebereikia teatrinių aistrų, jos taip pat nesiims vyro auklėjimo.
Suaugusiame amžiuje galima suprasti, kad jūsų dabartinis partneris neatitinka lūkesčių, kad norėtųsi matyti šalia savęs ką nors dėmesingesnio ir rūpestingesnio. Stabilumas turi svarbų vaidmenį, kuo daugiau mums metų, tuo labiau vertiname pasitikėjimą ateitimi. Kita svarbi aplinkybė: nenoras prisitaikyti prie kažko. Subrendusiai moteriai nereikia niekur skubėti, visos klaidos jau padarytos ankstesniais metais, todėl nuo tam tikro amžiaus geriau palaukti, nei prisitaikyti prie kažko, kad būtų sukurti abejotiniai santykiai.
Bendrai pažiūrėjus, taip pat iškyla neigiama patirtis. Jei už moters nugaros yra skyrybos, galbūt net ne vienos, tai jai tikrai geriau būti vienai, nei turėti traumuojamus santykius.
Kada laikas pagyventi sau?
Daugeliu atvejų tai atsitinka taip: sulaukusi 45–50 metų moteris patiria skyrybas ar netenka vyro. Visi skirtingai patiria tokius įvykius, tačiau daugeliu atvejų po kurio laiko suprantama, kad būti vienai nėra taip blogai. Sprendimas pagyventi sau gali būti priimtas ankstesniais metais. Ypač sumažina santuokos troškimą, kai yra vaikai. Šeimos moteris supranta, kad ji ir vaikai ar vaikas yra subalansuota šeima, turinti savo kasdienius buitinius nusistovėjimus ir ypatybes.
Jei moteris sugeba pasirūpinti savimi ir savo vaikais, turi geras gyvenimo sąlygas, tai santykiai su tuo pačiu brandžiu vyru dažnai tampa nereikalinga atsakomybe. O brandžios ponios dažniausiai būna per daug išmintingos, kad imtųsi kažko papildomo. Jei lokaliai kalbėsime apie savo šalį, tai dažniausiai vyrai mažai stebi savo sveikatą, o susikaupusios problemos iškyla būtent brandžiame amžiuje. Dar blogiau, jei, be viso to, potencialus partneris yra priklausomas nuo alkoholio. O tai labai paplitę.
Gyventi sau – tai gyventi savo malonumui, neužgožiant savo gyvenimo nereikalingais pergyvenimais ir rūpesčiais. Štai tokiom išvadom vadovaujasi brandžios moterys. Kažkas nori rūpintis savo anūkais, kažkas – pagaliau užsiimti savo kūnu sportuojant ir save tobulinant, kažkas – daugiau laiko praleidžia su draugais ir keliauja. Tai nereiškia, kad brandžiame amžiuje nereikia sekso. Viskas priklauso nuo temperamento. Bet vis dėlto moterys dabar pradėjo teikti pirmenybę gyvenimui vienoms, nei pasirinkti nuolatinius santykius.
Nagrinėdamas šį klausimą, aš įvardinau dažniausiai pasitaikančias priežastis.