Fenotipologija sielos paslaptis

EnsteinasLLMA prezidentas Aleksas Vienažindys

Kas yra fenotipologija?

Kodėl gi ankščiau niekas nesugalvojo sujungti visas šias žinias žiūrint nauju aspektu į tiksliąją discipliną?

Na, niekada negali žinoti. Turbūt tas laikas jau atėjo. Tiksliau, tai atėjo jau senai, kai buvo atliekami kai kurie pirmi tyrimai. Prieš 25 metus šia kryptimi aš pradėjau savo tyrinėjimus. Tai pagaliau atvedė šiandien į fenotipologijos atsiradimą – mokslo ir meno, kuris leidžia pažvelgti į žmogaus sielą per jo anatominę išvaizdą ir metafizinius reiškinius.

Kaip tai veikia?

3

Įgimta žmogaus genetinė informacija daro įtaką ir formuoja jo elgesį. Fenotipas – tai išvaizda gyvo objekto (šiuo atveju – žmogaus), kuris perėjo tam tikros aplinkos formavimą ir vidinius individo procesus per savo gyvenimą ir gyvenimą savo protėvių, kurie gyveno tam tikrose geografinėse, ekologinėse ir socialinėse sąlygose.

Kad ir kaip įrodinėtų, kad ,,būtis nustato sąmonę,“ žmogaus charakterio ugdymas apibrėžiamas maždaug 35%, o genetika –65%, o į stresinę situaciją iš asmenybės gelmių iš karto suveikia būtent genetika. Tokiu atveju, asmenybės sąmonę lemia ne jo asmeninė ,,būtis“, o jo protėvių ,,būtis“.

SONY DSC

Principas čia yra labai paprastas ir įtikinantis – pavyzdžiui, tam tikros smegenų sritys yra susijusios su atitinkamomis veido raumenų grupėmis, ir bet kokia emocija, bet kokia mintis būtinai sukelia norimo raumens judėjimą. Šie susitraukimai gali būti visiškai nematomi, mikroskopiniai, momentiniai, bet griežtai, atitinkamai pasikartodami diena iš dienos ir su būdingomis šio žmogaus emocijomis uždeda antspaudą ant jo veido bruožų.

Ir galima slėpti pašnekovui savo mintis ir reakcijas į tai, kas vyksta, galima kiek įmanoma mandagiu tylėjimu slėpti savo nuomonę, galima ryškiu ir lyg nuoširdžiu kalbėjimu rodyti savo atvirą nuotaiką.

Bet jeigu širdimi, tai yra siela, o dar tiksliau – smegenims, jūs4 nuolat apsimetinėjate, tai turėkite omenyje – smegenys nemoka apsimetinėti. Ir jau seniai mimikos raumenų nematomi mikro susitraukimai ant jūsų veido nupiešė visą jūsų charakterio schemą, būdingą jums daugiausia įvairiose situacijose, pirmiausia, žinoma, stresinėse. O be šių funkcijų, jau nuo gimimo ant veido yra ir kitų bruožų, pavyzdžiui, nosies forma, ausų, kaklo ilgis ir storis ir t. t.

Beje, apie nosį. Šis organas visų pirma atsako už uoslės, tai reiškia5 už jausmų sritį, nes kvapai yra pojūčiai. Jei nosis yra didelė, ilga, tai oras joje eina gana ilgai, praeina ilgesnį kelią, ir smegenys pradeda reaguoti į kvapą (jausmą) gerokai vėliau nei turinčių trumpą nosį. Visą gyvenimą žmogus pripranta prie sulėtėjusio supančių jausmų ir įspūdžių suvokimo. Jis turi laiko paanalizuoti kiekvieną jausmingą niuansą. Tai atsispindi jo elgesyje, kalboje, pageidavimuose.

6

Net ir tautybės lygiu išlieka ne tik žmonių kultūra, bet ir temperamentas, fiziologija, genetika. Nosoti yra prancūzai, kurie spalvingai, jausmingai ir išsamiai gali aprašyti gražios moters išvaizdą. Nosoti italai, turintys temperamentingų bruožų. Ir esmė ne italų temperamentas. Pavyzdžiui, juodaodžių temperamentas dar didesnis, bet nosys trumpos. Juodaodžių jausmingumo, galantiškumo ir gurmaniškumo niekas gamtoje iš arti nebuvo matęs.

2

Naudojant žinias apie proporcijų santykį su funkcionalumu, nustatoma, pavyzdžiui, pagal kaklo storį ir ilgį streso pusiausvyra, konservatizmas arba polinkis į naujoves, drąsa ar bailumas. Pagal ausies formą ir geometriją – buvimas ir potencialas įgimtų intelektualinių duomenų. Na, ir taip toliau.

Po išsamaus nagrinėjimo tampa aišku, kad fenotipologija skiriasi nuo fiziognomikos, kaip astronomija nuo astrologijos.

Fenotipologija apjungia tyrinėjimą keturių dalykų: fiziologijos, psichofiziologijos, psichologijos ir metafizikos mechanizmų. Ir visi šie dalykai turi ryškų ir aiškų atsispindi veide. Žinant ir suprantant proporcijų, dydžių, detalių (iki formų ir antakių tankio), niuansų (įskaitant dydžius, gylius ir raukšlių skaičių aplink burną) reikšmę, ir kitus skiriamuosius išvaizdos bruožus (t. y. išmanant fenotipologiją), įmanoma per kelias minutes nustatyti kiekvieno žmogaus beveik viską:

  1. Įgimtą intelekto potencialą.
  2. Maniakalilinį laipsnį (obsesiją).
  3. Seksualinius požymius (polinkį į kūniškus pojūčius, seksualinį apetitą, iškrypimo buvimą).
  4. Moralines savybes (ištikimybę, sąžiningumą, klastą, veidmainystę, principingumą ir pan.).
  5. Polinkį visokiems nestandartiniams veiksmams, taip pat nusikaltimui.
  6. Genetines charakterio jėgos savybes (gebėjimą ginti savo interesus, lenkti savo liniją įvairiose situacijose – nuo komfortinių iki stresinių, iniciatyvumą).
  7. Polinkį į didvyriškumą, pasiaukojimą, nužudymą, savižudybę.
  8. Nervų sistemos tvirtumą, nervingumo ribą.
  9. Polinkį į moralizavimą (skaityti moralus jį supantiems žmonėms), įkyrumą.
  10. Turėjimą komercinės gyslelės, praktiškumą.
  11. Slaptumą, atsargumą, bailumą, drąsumą.
  12. Užsispyrimą, supančio pasaulio atmetimą, provokatorių (mokėjimas ir nuolatinis noras išvesti žmones iš pusiausvyros).
  13. Valdžios troškimą, troškimą išreikšti savo autoritetą, įvaizdį.
  14. Apsukrumą, įdėmumą, įtarumą.
  15. Polinkį būti plėšrūnu arba, atvirkščiai, auka.

Ir sąrašas dar ne visas. Jame yra apie 150 savybių.

SONY DSCTaigi, ,,žvilgsnis, kiaurai persmelkiantis ir žinantis sielų paslaptis“. Jei jūs turite norą, galima vystyti šį pažinimą savo namuose su visais moksliniais, technologiniais pagrindais ir kai kuriais metafiziniais aspektais. Tik patartina nereikia niekam apie tai prisipažinti. Priešingu atveju, supantys jus žmones gali jums neatleisti už skvęrbimąsi į jų asmenybės paslaptis.