AŠTUONI SIGNALAI, KURIAIS AKYS ĮSPĖJA

foto1-1Aštuoni signalai, kuriais akys įspėja apie sveikatos problemas

Pagal žmogaus akis galima daug ką papasakoti. Jos atspindi ne tik mūsų vidinį pasaulį, bet ir mūsų ligas. Akių ligos gali būti sunkių ligų, apie kurias jūs net neįtariate, signalas.

Papasakosime, kaip akys parodo ligos buvimą organizme.

Akių ligų signalai 

1. Miežisfoto1

Tai gali sukelti skausmą ir erzinti jus, tačiau paprastai po kelių dienų jis praeina pats. Jeigu per 3 mėnesius miežis neišnyko, tai gali būti reta vėžio forma, vadinama riebalinių liaukų karcinoma. Tas pats būdinga ir miežiui, kuris visada pasirodo toje pačioje vietoje.

foto2

2. Iškrenta antakių plaukai

Plaukų slinkimas pasireiškia dėl įvairių priežasčių. Jeigu antakių plaukų dalis pradeda nykti, tai gali reikšti rimtą skydliaukės veiklos sutrikimą. 

3. Išplaukęs regėjimasfoto3

Jeigu dažnai naudojatės kompiuteriu, tai akyse gali pasireikšti deginimo pojūtis ar miglotas matymas. Jei vaizdas tampa neryškus, kai pažiūrite į įtaiso ekraną, panašu, kad tapote kompiuterinio regos sindromo savininku. Ateityje tai atneš baisų diskomfortą. Jūs turite nedelsdami kreiptis į savo gydytoją, kad jis skirtų lašų ir vitaminų.

foto44. Akloji dėmė

Matymo erdvėje nedidelė akla dėmė gali turėti didelę reikšmę. Jeigu matote ją su žybsinčiomis ugnelėmis arba vingiuota linija, tai gali būti migrenos rezultatas. Aklųjų dėmių pasirodymą gali lydėti galvos skausmai.

foto55. ,,Išsprogusios“ akys

 Tai gali atsirasti dėl skydliaukės problemų. Dažniausiai išsprogusių akių priežastis yra liaukos hiperaktyvumas, žinomas kaip hipertireozė.

foto66. Pageltę akių baltymai

Ši būklė vadinama gelta. Ji dažnai atsiranda naujagimiams dėl nesubrendusių kepenų funkcijos, tačiau akių baltymai gali pagelsti ir suaugusiesiems. Jei gelta pastebima brandaus amžiaus žmogaus akyse, tai kepenų, tulžies pūslės arba tulžies latakų problemų ženklas.

foto77. Miglotas regėjimas

Žmonėms, kenčiantiems nuo cukrinio diabeto, yra didesnė grėsmė susirgti akių ligomis. Dažniausiai paplitusi diabetinė retinopatija. Ši liga veikia akies kraujotakos sistemą. Tai yra pagrindinė suaugusiųjų aklumo priežastis.

foto8

8. Dvejinimasis akyse, blankus regėjimas arba apakimas

Jei staiga patyrėte dvejinimąsi akyse, matote blankiai arba visiškai prarandate regėjimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Visa tai gali būti insulto ženklas.

Taigi akys gali parodyti sveikatos problemas. Šių simptomų negalima ignoruoti. Jei jie pasireiškia, reikia būtinai kreiptis į gydytoją. Juk viskas mūsų organizme yra tarpusavyje susiję.
Išmokite įsiklausyti į savo kūno signalus, nes tai yra jūsų geriausias patarėjas.